Dodano: 2013-10-19

Zmiana operatora obsługującego firmę.

Firma należąca do Krzysztofa Wolskiego zmienia operatora który obsługiwał do tej pory nasze łącze telefoniczne. Zmiana podyktowana oszczędnościami oraz dywersyfikacją zagrożeń płynących z obsługi w jednej firmie.

Internetowa Agencja Marketingowa.

Od 2009 roku aż do tej pory (Październik 2013) nasze łącze telefoniczne było obsługiwane przez Polskiego operatora telefonii cyfrowej Plus. Niestety pomimo wieloletniej współpracy pomiędzy obiema firmami, jesteśmy zmuszeni do zmiany na inną firmę w kwestii numeru firmowego.


Zakończenie współpracy z Plus jest również podyktowane ostatnimi kłopotami z działaniem tejże sieci. Zdarzały się dni gdy klienci informowali iż próbowali dodzwonić się do nas jednak nie można było nawiązać połączenia. Jak później ustaliliśmy, operator Plus miał problemy z usługami SMS, rozmowy oraz internet w naszej lokalizacji.


Dlatego podjęto ważną decyzję o dywersyfikacji zagrożeń płynących z obsługi wielu łączy przez jednego operatora. Po przeprowadzeniu dywersyfikacji na tle łączy, awaria w jednej firmie nie będzie tak uciążliwa gdyż będzie dotyczyła tylko jednej z usług dostępowych.


Nasza firma jest również obsługiwana przez Plus w zakresie łącza internetowego. Jednak do końca roku 2013 zostanie i ta umowa rozwiązana. Decyzja ta jest podyktowana zmianami w ofercie innych usługodawców. Do tej pory stawialiśmy na mobilny dostęp do internetu z każdego miejsca w kraju. Jednak ograniczenia jakie są związane z internetem mobilnym stanowczo skłoniły nas do poszukania innego dostawcy.


Dzisiejsze firmy, nawet te jednoosobowe potrzebują szerokopasmowego internetu w biurze czy też domu. Mobilny internet nadaje się tylko do obsługi smartfonów i tabletów. Ograniczenia w ilości odebranych i wysłanych danych całkowicie nie są przystosowane do obsługi nawet małych firm. Przy założeniu że w dzisiejszych czasach bardzo dużo czasu przedsiębiorcy spędzają na doszkalaniu się za pomocą filmów instruktażowych dostępnych online, ilość transferu nie może być tak radykalnie ograniczana. Tak naprawdę 25 GB danych to ograniczony internet nawet dla jednej osoby. W przypadku gdy z jednego takiego pakietu korzysta więcej niż jedna osoba, należy się przygotować na wybiórcze sprawdzanie wiadomości i to tylko w formacie tekstowym. Do tego dojdzie nerwowe sprawdzanie pozostałego limitu dostępnego do końca miesiąca. A to wszystko przy dwukrotnie wyższej cenie niż u operatora kablowego który proponuje internet bez limitu i to w bardzo dobrej przepustowości łącza.


Odnośnie numerów telefonów, część została przeniesiona do mBank mobile, a druga część do Play. Dzięki temu firma jest dostępna nawet jak u któregoś operatora była awaria.


W przypadku internetu, przenosimy usługę do MultiMedia.pl, gdzie za ponad połowę mniej uzyskamy znacznie lepsze parametry łącza internetowego.


wróć

Nasza firma Ads-Center.NET istnieje od 2006- r.
Prawa do treści oraz grafik zastrzeżone dla właściciela lub podmiotów których są własnością. Kopiowanie treści z Ads-Center.NET , subdomen oraz podstron surowo zabronione, wszelie prawa majątkowe są zastrzeżone.