Dodano: 2015-11-09

Automatyzacja pracy

Satysfakcja oraz skuteczność pracy jest zależna od odpowiedniej organizacji jej przebiegu. W niniejszym artykule opisujemy jak udało się zaoszczędzić czas na stale powtarzanych czynnościach.

Jak zaoszczędzić czas w pracy ?

Dla każdej osoby która pracuje i zarabia, jasne jest że każda chwila w pracy poświęcona jakiejś czynności to strata dla firmy gdyż w tym czasie można było by coś zrobić dla klientów. Dlatego jeśli coś można zautomatyzować to należy w tym kierunku dążyć. Mogę tutaj przybliżyć jedną sprawę z własnego doświadczenia. Stale wystawiam oferty na serwisach aukcyjnych. Oczywiście gdybym zaniechał wystawiania aukcji tona pewno bym mniej zarabiał. Ale takie obowiązki jak wystawianie aukcji ponownie można uniknąć stosując systemy automatycznego ponownego wystawienia przedmiotów. Dzięki zastosowaniu tego mechanizmu, mogłem wyrzucić z głowy codzienne pamiętanie o sprawdzaniu czy jakaś z ofert się akurat dzisiaj nie kończy tylko po to by ponownie ją wystawić. W momencie gdy nie miałem dostępu do internetu lub z innych powodów nie mogłem zalogować się na serwis aukcyjny to traciłem gdyż moje oferty nie były widoczne w internecie poprzez to traciłem potencjalnych zainteresowanych oraz kupujących.


Większość z ofert które wystawiam na portalach aukcyjnych to mailingi. Z racji tego że mam kilkadziesiąt różnych ofert to wysyłam kilka maili dziennie do swoich odbiorców. A to z uwagi na swój charakter wymaga obsługi człowieka na wielu etapach. Jednak i ten proces udało się w części zautomatyzować a przez to zaoszczędzić odrobinę czasu. Po zaprojektowaniu i wdrożeniu skryptu który ułatwia wstawianie treści mailingów w skrypty do wysyłki, zaoszczędziłem kolejne kilkadziesiąt minut dziennie oraz zminimalizowałem efekt frustracji powstający przy kolejnym wprowadzaniu treści do formularzy kolejnej witryny. W efekcie przy optymalizacji pracy dwóch czynników składowych na całokształt wykonywanej pracy udało się zaoszczędzić prawie godzinę dziennie czasu który był wchłaniany przez czynności które obecnie wykonują automaty lub półautomaty. Zaoszczędzony czas można poświęcić na dalsze prace wdrożeniowe w firmie tak aby po raz kolejny usprawnić pracę.


Pomóż swoim pracownikom

Jeśli prowadzisz firmę w której wykorzystuje się komputery lub serwery to pamiętaj że część wykonywanej żmudnej pracy Twoich pracowników mogą wykonać komputery. Zaoszczędzony czas pracowników można przeznaczyć na poprawę oceny ich pracy lub zwiększenie wydajności obsługi kolejnych kontrahentów.


Pytaj swoich ludzi jakie czynności przysparzają im trudności lub które w jaki sposób można zautomatyzować tak aby ich praca była efektywniejsza. Dbając o takie szczegóły można poprawić relacje z pracownikami. A zadowolony ze swojej pracy pracownik wykonuje swoje obowiązki z należytą pieczołowitością i starannością.


Przesunięcie kilku czynności z własnej pamięci i czasu na barki automatów spowodowały że chętniej siadam do komputera i szybciej realizuję zamówione reklamy. To odbija się pozytywnym echem na zadowolenie klientów z mojej pracy i wykonywanych usług a to z kolei przekłada się na powracających kupujących. Koszt poniesiony do opracowania i wdrożenia innowacji w firmie zwrócił się w błyskawicznym tempie w postaci zadowolonych klientów i mniej pochłaniającej moją uwagę pracy.

wróć

Nasza firma Ads-Center.NET istnieje od 2006- r.
Prawa do treści oraz grafik zastrzeżone dla właściciela lub podmiotów których są własnością. Kopiowanie treści z Ads-Center.NET , subdomen oraz podstron surowo zabronione, wszelie prawa majątkowe są zastrzeżone.