Dodano: 2013-04-06

Cztery lata firmy

Drugiego kwietnia 2013 roku moja firma Ads-Center.NET obchodziła czwarte urodziny. Fakt że w tak trudnych czasach udało się otworzyć firmę oraz utrzymać przez tyle lat sprawia że czuję się odrobinę bardziej doświadczony i zarazem stoję przed ogromnym światem marketingu internetowego. Ciekawe co z tego wyniknie.

Kto by pomyślał że to już 4 lata.

Sam jestem zdumiony że to już tyle czasu od rejestracji firmy. Według statystyk GUS jeśli firma przetrwa pierwsze 4 do 5 lat to już później osiąga stabilizację. Oczywiście należy pamiętać o zawiłościach Polskiego rynku oraz wypadkach losowych. Tak naprawdę może się zdarzyć wszystko i nic, a najlepszym dowodem na tą tezę jest każdy następny dzień prowadzenia działalności.


Co się działo w czasie tych czterech lat ?

Firmę zakładałem jako agencja usługowo konsultingowa. Początki były związane bardziej z pośredniczeniem między wykonawcami zleceń a zleceniodawcami. W krótkim czasie stwierdziłem że samo pośredniczenie jest mało opłacalne, szczególnie w mojej branży. Za zarobione pieniądze, kupowałem kolejne domeny i całe witryny z bazami użytkowników. W krótkim czasie stałem się posiadaczem ponad 80 domen. W większości przypadków były to bardzo dobrze przeprowadzone transakcje, gdyż najdroższe domeny kosztowały mnie 300 i 1800 zł.


Ekspansji ciąg dalszy.

Tych kilka lat prowadzenia własnej działalności wiele mnie nauczyły. Szczególnie tego że świat biznesu kieruje się brutalnymi prawami i nie należy nikomu ufać a szczególnie tym osobom które już na wstępie zaznaczają że nie zamierzają nikogo wykorzystać. Należy bardzo uważać na to komu jakie pomysły się zdradza a najlepiej wcale się tym nie chwalić. Należy skrupulatnie wykonywać plan i nie wdawać się w dyskusje z osobami które szukają zarobku na cudzych pomysłach.


Co dalej.

Jak na razie wstrzymuję się od dalszych inwestycji w nowe projekty. Zakres działań firmy jest tak szeroki że należy zatrudniać ludzi do wykonywania poszczególnych działań. Na najbliższy rok planuję jedynie dokończyć trzy inwestycje aby w pełni korzystać z posiadanego zaplecza.

wróć

Nasza firma Ads-Center.NET istnieje od 2006- r.
Prawa do treści oraz grafik zastrzeżone dla właściciela lub podmiotów których są własnością. Kopiowanie treści z Ads-Center.NET , subdomen oraz podstron surowo zabronione, wszelie prawa majątkowe są zastrzeżone.