Dodano: 2010-09-06

Jeden z pierwszych moich prywatnych dzieł

Dawno dawno temu, gdy byłem młody i dopiero szukałem odpowiednich tematów na strony internetowe, wykonałem serwis ukierunkowany na młodzież słuchającej muzyki Hip Hop. Temat okazał się dość kontrowersyjny z uwagi na wykorzystanie wrażliwego dla policji akronimu HWDP (cHWDP).

Przez większość zorientowanych na temat osób, projekt jest nazywany odważnym. Właśnie z uwagi na tych kilka liter które w różnych tłumaczeniach mogą oznaczać całkiem coś innego. Oczywiście tłumaczenie zależy czy jest się osobą należącą do młodych subkultur czy też do szeregów policji. Oczywiście budując tą witrynę miałem po części coś za złe formacjom porządkowym, ale treść witryny nigdy nie obrażała nikogo. W niedługim czasie po uruchomieniu witryny okazało się że same tłumaczenia skrótu CHWDP na długo nie przyciągnie stałej dużej liczby odwiedzających.


Kolejne przemiany serwisu HWDP.info

Po kilku miesiącach od uruchomienia witryny, jej oblicze stale sie rozrastało. Każda nowa podstrona z osobną tematyką była ukierunkowana tylko po to aby uzyskać większe zainteresowanie i pośredni zwrot z inwestycji zazwyczaj realizowany za pomocą programów partnerskich oraz indywidualnej sprzedaży miejsc reklamowych. Oczywiście powierzchnie reklamowe nie sprzedawały się zbyt dobrze z uwagi na tematykę. Nawet reklamy Google AdSense do końca 2006 roku nie miały zbyt dużej liczby reklamodawców na te słowa kluczowe. Dlatego też konkurencja która powstała zaraz po opublikowaniu witryny HWDP.info z czasem skruszała.


W między czasie wprowadziłem kolejną kontrowersyjną zmianę w wortalu. Mianowicie dodałem artykuły prasowe omawiające temat naruszania przepisów przez władzę. Przez dłuższy czas aż do końca rządów Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku tematów było całkiem sporo dlatego strona cieszyła się bardzo dużą popularnością. W następnych latach przestępczość w szeregach policji spadła albo wykrywalność uderzyła o dno, trudno stwierdzić na dzień dzisiejszy (wrzesień 2010 r.).


W czerwcu 2010r. została wykonana nowa grafika pod serwis, jednak przenosiny opóźniają się z uwagi na dość starą konstrukcję poprzedniego serwisu. Grafika została zlecona Pani Sylwii Bartyzel, która ostatnimi czasy wykonuje projekty graficzne dla mojej agencji marketingowej Ads-Center.NET .


Obecnie (wrzesień 2010r.) opracowuję kolejne rozszerzenie portalu o kolejny moduł dzięki któremu internauci będą mogli współtworzyć wortal HWDP.info

wróć

Nasza firma Ads-Center.NET istnieje od 2006- r.
Prawa do treści oraz grafik zastrzeżone dla właściciela lub podmiotów których są własnością. Kopiowanie treści z Ads-Center.NET , subdomen oraz podstron surowo zabronione, wszelie prawa majątkowe są zastrzeżone.