Dodano: 2010-09-06

Blogowisko.info – wyszukiwarka blogów

Jako że prowadzę agencję marketingową, posiadam elementy infrastruktury które można wykorzystać do darmowych projektów. Oczywiście wiadomo że nie każdy projekt warty jest realizacji chodź by z powodu konkurencji która ma już ugruntowaną pozycję na rynku. Jednak czasem można odnaleźć niszę którą nikt się nie zajął. W tym przypadku udało mi się dostrzec brak na rynku wyszukiwarki która jest konkretnie zorientowana na blogi.

Jak do tego doszło ?

Oczywiście przeglądając zasoby sieci, poszukiwałem blogów osób które posiadają swój prestiż oraz oglądalność. Jednak poszukiwanie blogów za pomocą ogólnych wyszukiwarek to dość ciężka praca. Najczęściej szukając bloga na jakiś temat uzyskuję kilkaset tysięcy wyników pokrewnych ale żaden nie spełniał moich oczekiwań. Po dłuższym namyśle uznałem że należy zrobić wyszukiwarkę blogów.


W jakim celu tworzyć darmowe projekty ?

W takiej sytuacji jak ja się znajduję, czyli czasem posiadam niewykorzystane zasoby serwera które można zagospodarować, aż szkoda nie zrobić czegoś nowego. Wiadomo że tam gdzie się płaci za usługi jest ograniczona ilość zainteresowanych. Stąd też obecny stan projektu wyszukiwarki blogów blogowisko.info . Każdy użytkownik który chce aby jego blog znajdował się w indeksie musi zarejestrować darmowe konto. Po przeprowadzeniu rejestracji możesz całkowicie za darmo dodać dowolną ilość stron pod warunkiem że są to blogi lub wortale tematyczne.


Po co dodawać stronę do nowej wyszukiwarki ?

Gdy dodasz wpis kierujący do Twojego bloga lub wortalu tematycznego, tak na prawdę otrzymasz kilka pomocy. Wyszukiwarka Blogowisko.info już teraz notuje całkiem sporą ilość odwiedzin, dzięki czemu możesz pozyskać dodatkowych odwiedzających. Oprócz odwiedzających otrzymujesz dodatkowo linki który wpływa pozytywnie na miejsce w innych wyszukiwarkach. To wszystko możesz mieć za darmo. Wystarczy że się pośpieszysz i dodasz swój wpis już dziś.


Dlaczego trzeba samodzielnie dodać stronę do wyszukiwarki ?

Jest to specyficzna usługa. Skierowana do osób które poszukują medialnych blogerów lub witryn na konkretny temat. Dlatego Blogowisko.info nie indeksuje całego internetu jak leci. Dzięki temu w swoim indeksie nie posiadamy spamu tworzonego specjalnie aby fałszować wyniki innych wyszukiwarek. Użytkownicy którzy dodają swoje witryny do wyszukiwarki blogów, chcą popularyzować swoją twórczość i zależy im na pozytywnym marketingu.


Komentarz autora projektu.

Wypełnianie nisz nawet projektami non profit po czasie może przynieść pokaźne zyski. Często zarobek nie musi być bezpośredni. Często najwięcej zarabia się na projektach które dostępne są dla użytkowników całkowicie za darmo.

Obecnie mechanizm ustalania pozycji oparty jest głównie o wiek wpisu. Z czasem gdy baza danych będzie rosnąć, wprowadzane będą dodatkowe wagi dzięki którym lepiej będzie można określić wartość merytoryczną stron dodanych do indeksu.


- Wyszukiwarka Blogów

wróć

Nasza firma Ads-Center.NET istnieje od 2006- r.
Prawa do treści oraz grafik zastrzeżone dla właściciela lub podmiotów których są własnością. Kopiowanie treści z Ads-Center.NET , subdomen oraz podstron surowo zabronione, wszelie prawa majątkowe są zastrzeżone.