Dodano: 2011-08-29

Elastyczność w finansach domowych oraz firmowych.

Opcje dodatkowego wsparcia finansowego lub odroczenia płatności choćby o jeden miesiąc to często ulga dla kieszeni i możliwość wyjścia z kłopotliwej sytuacji finansowej. Sprawdź jak można bezpiecznie pożyczyć niewielkie sumy od banku bez konieczności odwiedzania za każdym razem oddziału.

Obecnie cały świat wychodzi z kryzysu struktur finansowych opartych na bankach. Przyczyną kryzysu z początku 2007r. było nadmierne rozdawnictwo kredytów dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Wszystko to opierało się na tak zwanym "amerykańskim śnie" gdzie praktycznie każdy bierze kredyt w wysokości swoich rocznych zarobków bez jakiegokolwiek zabezpieczenia w przypadku przedterminowego rozwiązania umowy o pracę. Właśnie brak tego zabezpieczenia przysporzył tylu problemów całemu światu.

Zachowanie elastyczności finansowej jest w interesie każdego z nas. Kryzys który dopiero zaczyna się kończyć pokazał wszystkim że jesteśmy uzależnieni od siebie wzajemnie. Kłopoty w jednym zakątku świata przeobrażą się w problemy innych regionów. Właśnie dlatego należy pilnować płynności finansowej i zabezpieczyć się na wypadek gorszej koniunktury. Gdy już zdecydujesz się zatroszczyć o tak zwaną poduszkę powietrzną dla swoich finansów pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu wszystkich dostępnych metod finansowania pomostowego. Jest to niezmiernie ważne ponieważ wybranie złej oferty może wiązać się z dodatkowymi kosztami które spowodują niską opłacalność lub przerost kosztów takiej pomocy.
Przy obieraniu planu ratunkowego lub tak zwanego koła awaryjnego należy brać pod uwagę terminy spłaty oraz dodatkowe opłaty z tytułu zwłoki w spłacie. Zawsze należy pilnować tych spraw ponieważ takie nieprzewidziane dodatkowe wydatki powodują powiększanie się długu. A to sprawia że cała operacja więcej nas kosztuje niż początkowo zakładaliśmy.

Kredyty.
Kredyt jest dobrym rozwiązaniem gdy potrzebujemy kapitału na jakieś sprawunki dodatkowe. Jednak czasem lepiej jest skorzystać z innych rozwiązań które oferują więcej możliwości przeprowadzania operacji na długach. Formy kredytów często mają ustalone stałe ramy czasowe oraz wysokość raty. To skutecznie uniemożliwia nam przeprowadzanie dodatkowych operacji typu wcześniejsza spłata lub odłożenie raty o jeden miesiąc dalej za pomocą finansowania pomostowego. Od kilku lat w ofercie Polskich banków znajduje się linia kredytowa dla firm oraz od niedawna dla klientów indywidualnych. Linia kredytowa to przyznany limit debetu na koncie dzięki któremu cyfra 0 zł w stanie salda nie oznacza braku zakupów. Jednak wiele banków wprowadziła opłaty od niewykorzystanej kwoty. Dlatego taka linia kredytowa przydaje się głównie firmom potrzebującym gotówki na rozwój lub na bieżące płatności.

Dobre rozwiązanie problemu.
Najlepszą opcją zabezpieczenia finansowego dla domu i biura to przyjazna karta kredytowa. Bardzo dużo osób ma obawy związane z brakiem fizycznego kontaktu z wydawaną gotówką. Jest to częstą przyczyną rosnącego zadłużenia. Dlatego należy zawsze podchodzić do zakupów z rozwagą. Wydać jest bardzo łatwo a zarobić jak każdy wie już nie tak prosto. Jednak karta kredytowa jest jednym z najlepszych sposobów na odłożenie płatności za towar w czasie bez dodatkowych kosztów. Typowa karta kredytowa pozwala nam odłożyć konieczność płacenia za zakupy na czas 54 dni. Dopiero powyżej ustalonego terminu naliczane są odsetki od pożyczonej kwoty. Ten czas pozwala nam zarządzać innymi wydatkami tak aby na wszystko starczyło a jednocześnie praktycznie nic nas to nie kosztuje. Banki wydając takie karty kredytowe liczą na to że klient nie spłaci w terminie pożyczonej gotówki i będą mogli doliczyć procent po przekroczeniu ustalonego terminu spłaty. Dlatego ważne jest aby zawsze pamiętać o swoich zobowiązaniach by przez niedopatrzenie nie stały się naszym kolejnym sennym koszmarem.


wróć

Nasza firma Ads-Center.NET istnieje od 2006- r.
Prawa do treści oraz grafik zastrzeżone dla właściciela lub podmiotów których są własnością. Kopiowanie treści z Ads-Center.NET , subdomen oraz podstron surowo zabronione, wszelie prawa majątkowe są zastrzeżone.