Dodano: 2010-10-16

Jak przetrwać podczas prowadzenia firmy.

Zakładasz firmę lub prowadzisz ją od niedawna ? Nie powielaj błędów jakie popełnia 90% nowych przedsiębiorców. Staraj się planować defensywnie każdy ze swoich posunięć. Jest to ważne aby nie stracić za dużo kapitału na niepotrzebne ruchy.

Każdy kto zakłada swoją działalność gospodarczą lub spółkę w celu świadczenia usług zapewne wyobraża sobie następne lata jako przyzwoite życie za pieniądze które uda się zarobić dzięki prowadzeniu firmy. Jednak na dzień dobry wszyscy a raczej prawie wszyscy dostają wiadrem zimnej wody tuż po przebrnięciu przez urzędy dzięki którym można prawnie funkcjonować w biznesie.


Co takiego może się zdarzyć ?

Praktycznie wszystko. Startując w biznesie musisz uświadomić sobie że oprócz Ciebie jest jeszcze konkurencja która tez się zajmuje tym co Ty. W zależności od osobowości osób kierujących konkurencyjnymi firmami możemy się spodziewać całego wachlarza zdarzeń. Jeżeli w dodatku prowadzisz biznes oparty o usługi internetowe takie jak hosting czy rejestracja domen możesz być dodatkowo narażony na ataki hakerów wykorzystujących niedociągnięcia w oprogramowaniu.


Co w takim razie należy zrobić ?

Oczywiście nie należy się poddawać. Każda kwestia w każdej dziedzinie jest do załatwienia. Wystarczy poświęcić więcej czasu na przemyślenie całego planu od strony nadużyć które mogą narazić nasz biznes na straty lub unieruchomienie.


Czym jest myślenie defensywne ?

Jest to element każdego biznes planu. Należy wskazać wszelkie elementy zagrożenia dla biznesu oraz opracować sposoby radzenia sobie w przypadku wystąpienia takiej sytuacji. Nie należy lekceważyć konkurencji oraz niezadowolonych lub wręcz upierdliwych klientów. W internecie jest jeszcze gorzej. Jeżeli masz miękkie serce to nawet nie próbuj wejść w sektor w którym funkcjonuje już rozwinięta konkurencja. Porada ta ma na celu uchronić Twój kapitał oraz nerwy. W internecie ludzie czują się bezkarnie a najbardziej dokuczliwe są te osoby którym wydaje się że jak mają możliwość zresetowania numeru IP to są nie do odnalezienia. Oczywiście są w głębokim błędzie ponieważ operator ma obowiązek archiwizować informację o przynależności numerów IP przez pięć lat. Skoro już znasz tor myślenia to możesz zastosować tą metodę w swojej branży. Konkretnych przykładów nie mogę podać ponieważ każdy biznes jest inny i nie jestem w stanie opisać tego zrozumiale dla wszystkich.

wróć

Nasza firma Ads-Center.NET istnieje od 2006- r.
Prawa do treści oraz grafik zastrzeżone dla właściciela lub podmiotów których są własnością. Kopiowanie treści z Ads-Center.NET , subdomen oraz podstron surowo zabronione, wszelie prawa majątkowe są zastrzeżone.