Dodano: 2014-01-17

Aleo nowa platforma handlowa w internecie

Najnowsze dziecko internetu stworzone przez ING Bank Śląski. Widocznie ktoś zauważył że Allegro już nie spełnia oczekiwań Polskich firm kupujących w sieci. Narzędzie będzie na pewno bardzo dużą konkurencją dla portali aukcyjnych ale tylko w segmencie firmowym.

Nowy portal ale nie dla wszystkich.

Aleo.PL powstało już jakiś miesiąc temu. Intensywna reklama telewizyjna sprawiła że w krótkim czasie na portalu zarejestrowało się ponad dwanaście tysięcy firm. Praktycznie nie ma nic co mogło by nas zniechęcić do nowego portalu. I nie ma opłat za użytkowanie a kwota rejestracji to zaledwie 1 zł. Jednak pewna grupa internautów została skutecznie odcięta od możliwości użytkowania Aleo. Tylko działające firmy mogą korzystać z nowego portalu aukcyjnego. Odbiorcy indywidualni nie mają szansy aby skorzystać z oferowanych przedmiotów.


Szata graficzna.

Grafika nowej strony jest bardzo prosta. Gdybym tworzył nowy portal, zadbałbym o jego szatę graficzną. Jednak ING mógł zainwestować 100 tyś zł w założenie spółki S.A. ,ale nie postarali się o inwestycję w nowy portal. Założenie właścicieli serwisu jest chyba takie aby nie odstraszyć nowych przedsiębiorców odciągającą uwagę grafiką ;) .


Rozwój serwisu.

Już 16 stycznia można było zaobserwować przerwę techniczną w późnych godzinach wieczornych. Informacja widniejąca zamiast treści strony głosiła iż trwa przerwa techniczna w czasie której dodawane są nowe funkcje serwisu. Czas pokaże nam co z tego Aleo wyniknie. Ja osobiście jestem przekonany że to portal który ułatwi wszystkim firmom zwiększenie sprzedaży szczególnie tym którzy działają w segmencie usług dla firm.

wróć

Nasza firma Ads-Center.NET istnieje od 2006- r.
Prawa do treści oraz grafik zastrzeżone dla właściciela lub podmiotów których są własnością. Kopiowanie treści z Ads-Center.NET , subdomen oraz podstron surowo zabronione, wszelie prawa majątkowe są zastrzeżone.